Халімон, Ігор Сергійович

Материал из ДОСЬЕ
Перейти к навигации Перейти к поиску

Халімон Ігор - заступник Міністра оборони України

Флаг RU.png
Халімон Ігор Сергійович
Khalimon Igor.jpg
Заступник Міністра оборони України

Життєпис

Халімон Ігор народився в селі Сокілець Немирівського району Вінницької області 27 липня 1980 року.

У 2005 році закінчив Бережанський агротехнічний інститут Національного аграрного університету та отримав вищу освіту.

В період з 2002 по 2019 рік був засновником та займав керівні посади в українських та міжнародних підприємствах, керував проектами в сферах: управління активами, систем безпеки, торгівлі, інформаційних технологій та будівництва.

В період активних бойових дій у 2014 році був радником Міністра оборони України.

Розпорядженням Уряду від 12 червня 2020 року №662-р призначений заступником Міністра оборони України.

Сім'я

Має доньку.

Службове досьє

Ігор Халімон відповідає за Тил Збройних Сил України.

Позиція щодо харчування військовослужбовців

Правда та спекуляції навколо харчування у Збройних силах України

Ігор Халімон виступає за завершення реформи харчування військовослужбовців та запровадження типу харчування за каталогом.

На даний час існує два типи харчування військовослужбовців. Перший тип це харчування за Каталогом, яке було запущено реформами в 2015 році. На даний момент за цим типом харчується 106 військових частин, що складає біля 70% особового складу, який має право на безоплатне харчування. Каталог затверджений наказом міністра оборони містить 409 найменувань продуктів. За цим типом сама військова частина власними силами готує їжу. 252 частини, значно меншої чисельності харчуються за системою аутсорсингу, за якою продукти харчування поставляє, готує їжу, роздає її та прибирає і утилізує відходи власне об'єкт господарювання. Переведення на тип харчування за каталогом має певні труднощі, а саме введення в штат ЗСУ біля 3800 осіб. У зв'язку з цим більшість, а саме 106 військових частин будуть харчуватись за Каталогом, а 252 частини можуть самостійно долучати до приготування їжі суб'єктів господарювання. Але при цьому поставка продуктів харчування буде відбуватись централізовано, згідно Каталогу у всі військові частини.

Реформа викликала певний супротив з боку об'єктів господарювання, які тривалий час забезпечували аутсорсинг по харчуванню. Разом з тим Міністерство оборони України рішуче відстоює свої позиції та бореться зі спробами щодо дестабілізації харчового забезпечення військових частин. Так наприкінці квітня 2021 року Міноборони зірвало спроби із дестабілізації харчового забезпечення військових частин Збройних Сил України у Київській, Житомирській та Черкаській областях. Повідомляється, що оборонне відомство виграло в апеляційному суді справу проти ТОВ «Преміум компані», яка намагалася зірвати продовольче постачання до українського війська. Суд відхилив спроби скандальної "Преміум компані" нав’язати свої послуги Міноборони.

Представники Міноборони, які побажали прокоментувати цю ситуацію інкогніто, повідомили, що цим рішенням суду вони зірвали ворожі плани із дестабілізації постачання ЗСУ і диверсії у цій сфері. Країна-агресор, за їхніми словами, у такий спосіб використовує недобросовісних гравців ринку у своїх інтересах, а тому і в даній ситуації перемога над недобросовісними компаніями через суд зміцнює нашу обороноздатність і дозволяє продовжити реформування Збройних сил України.[1]


У 2021 році Збройні Сили України повністю перейшли на систему харчування військовослужбовців, за якою суб’єкти господарювання здійснюють доставку, зберігання та приготування їжі за Каталогом із 409 найменувань продуктів. Як зазначив заступник Міністра оборони України Ігор Халімон, продовольче забезпечення відбувається відповідно до реформи, розпочатої у минулі роки із курсом на максимальне задоволення потреб військових частин за наданий державою фінансовий ресурс.

«З переходом на Каталог ми підвищуємо вимоги до транспортування та зберігання продуктів. Це потребує напрацювання системи контролю якості як товарів, які постачаються до військових частин, так і готових страв. Міністерство оборони в цій сфері зараз зайняло активну позицію, ми прагнемо оперативно реагувати на повідомлення з гарнізонів, коли постачальники порушують умови договору. Наша принципова позиція, до речі, викликає дивну і хворобливу реакцію опонентів: днями у мережі, наприклад, поширили фото відбракованих і неприйнятих нами продуктів, безпардонно спекулюючи, що цей брак нібито піде на солдатський стіл», — прокоментував Ігор Халімон.

За його словами, першою ланкою контролю щодо прийому, зберігання продовольства, організації приготування їжі є командири на місцях, які безпосередньо відповідають за підпорядкований особовий склад. Крім того, з метою оперативного виявлення порушень Міністерство оборони України регулярно здійснює планові та позапланові перевірки стану організації харчування. До контролю якості також залучаються Головна інспекція Міністерства оборони України, Головне управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення Збройних Сил України, Департамент державних закупівель та постачання матеріальних засобів Міністерства оборони України спільно з Центральним управлінням контролю якості та Командуванням Сил логістики Збройних Сил України, підрозділами ветеринарної медицини.[2]

Стаціонарний табір «Широкий Лан»

Стаціонарний табір «Широкий Лан» прийняв першу бригаду

За керівництва Ігоря Халімона завершено будівництво стаціонарного табору «Широкий Лан». Нове табірне містечко створене за новими підходами з урахуванням іноземного досвіду, є унікальною в своєму роді. Тут побудовано 11 казарм, 10 з яких для чоловіків і одна для жінок-військовослужбовців, контрольно пропускний пункт, їдальню, два волейбольних та два футбольних майданчики, спортивний майданчик з тренажерами, стройовий плац.

Містечко забезпечене відеоспостереженням, власною котельнею та автономним водопостачанням з власних свердловин. Також не обійшлось без благоустрою території -тут висаджено близько 750 дерев і кущів та облаштовано газони.

До кінця 2021 року на території Міжвидового центру підготовки оперативного командування «Південь» Сухопутних військ ЗС України також плануються добудови комплексу - штаб для керівництва військової частини, приміщення для медичного пункту, місце для техніки і, звичайно, осередок для дозвілля особового складу.

Такого типу військове містечко можна назвати унікальним не тільки в Україні, а й в Європі, адже воно побудовано за найсучаснішими технологіями та повністю відповідає стандартам НАТО.

Повернення нерухомого майна

На початку квітня 2021 року забезпечено проведення державної реєстрації речових прав за Міноборони на незаконно відчужених 14 будівель, загальною площею більше 800 кв.м., розташованих на земельній ділянці площею 110 га.

В подальшому, 21 квітня 2021 представниками Міноборони за участі представників Національної поліції України забезпечено звільнення згаданих будівель та земельної ділянки від сторонніх осіб, а також взято під охорону вказане майно.

Раніше, у взаємодії з державною виконавчою службою, з незаконного володіння до сфери управління оборонного відомства повернуто вказане майно, проте окремі будівлі продовжували незаконно використовуватись сторонніми особами у власних інтересах з метою отримання прибутків.[3]


У квітні 2021 року Міноборони забезпечено державну реєстрацію речових прав за оборонним відомством на нерухоме майно у Львові в кількості 5 об’єктів, загальною площею більше 2500 кв.м., яке було протиправно продане у 2008 році одним із державних підприємств.

Судовим рішенням у 2015 році, яке набрало законної сили, згадане нерухоме майно повернуто до державної власності, проте не зважаючи на вказане, незаконні володільці продовжували його використовувати в інтересах третіх осіб з метою отримання прибутку від зайняття підприємницькою діяльністю. За вказаним фактом були відкриті відповідні виконавче та кримінальне провадження.[4]

Звання, нагороди

Нагороджений численними відзнаками Міністерства оборони України та інших державних структур України.