Лапутіна, Юлія Анатоліївна

Материал из ДОСЬЕ
Перейти к навигации Перейти к поиску
Лапутіна Юлія Анатоліївна
Лапутіна Юлія.jpg
Міністр у справах ветеранів України

Біографія

Народилася у 1967 році у місті Києві. Має юридичну, педагогічну та психологічну освіту. 1996 рік - закінчила Академію Служби безпеки України, спеціальність - правознавство, юрист; 1988 рік - Київський державний інститут фізкультури, фізична культура і спорт, спеціальність - викладач-тренер.

Кар’єра

З серпня 1988 по серпень 1992 - молодший науковий співробітник лабораторії психології формування особистості молодшого школяра Науково-дослідного інституту психології УРСР (м. Київ).

Серпень 1992 по травень 2020 - проходження військової служби в Службі безпеки України.

Працювала заступником начальника Центру спеціальних операцій «А» Служби безпеки України, заступником начальника Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави в сфері інформаційної безпеки СБУ, командиром оперативної групи СБУ у АТО.

Брала участь у ряді складних операцій із подавлення сепаратистського путчу в Криму в 1994 році.

З квітня 2014 року - участь в антитерористичній операції.

З вересня по грудень 2014 року командир оперативної групи СБУ на ротаційній основі в АТО.

З 2014-го по 2020 рік брала участь у виконанні завдань із забезпечення безпеки держави у районі проведення АТО/ООС.

З 08.2020 по 12.2020 працювала генеральним директором Директорату комунікації та інформаційної політики Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

З 18 грудня 2020 року призначена на посаду Міністра у справах ветеранів України.

Сім'я

Дід Юлії по батьківській лінії Микола Петрович Лапутін займався науковою діяльністю в області біомеханіки і кінезіології спорту, займався важкою атлетикою і був удостоєний звань майстер спорту СРСР (1938), заслужений майстер спорту (1950) і суддя міжнародної категорії (1955). Працював викладачем в Київському інституті фізичної культури (КІФК). Батько Юлії Анатолій Миколайович Лапутін пішов по слідах діда і також був фахівцем з атлетичної гімнастики, був в числі перших дослідників допінгу в СРСР, був вченим в сфері біомеханіки і кінезіології спорту. Батько, як і дід, займався важкою атлетикою і в 1959 році був удостоєний звання майстра спорту СРСР. У 1997 році отримав звання заслуженого діяча науки і техніки України. Як і дід Юлії, він поєднував наукову діяльність з викладацькою роботою в КІФК.

Чоловік Юлії Лапутіної є діючим офіцером Служби безпеки України. Подружжя виховує двох дочок.

Звання, чини, регалії

Генерал-майор Служби безпеки України.

Кандидат психологічних наук.

Володіє англійською мовою.