Кривонос, Семен Юрійович

Материал из ДОСЬЕ
Перейти к навигации Перейти к поиску


Кривонос Семен Юрійович
Krivonos Semen.jpg
Директор Антикорупційного бюро України (НАБУ)

Біографія

Семен Кривонос народився 16 січня 1983 року у Маріуполі, Донецької області.

Освіта

У 2005 році закінчив Національний аграрний університет, спеціальність «Агрономія». У 2007 році закінчив Національну академію державного управління при Президентові України, спеціальність «Державне управління». Здобув кваліфікацію магістра державного управління. У 2010 році закінчив Національний університет біоресурсів і природокористування України, спеціальність «Правознавство». Здобув кваліфікацію спеціаліста права.

Кар’єра

Роботу у державних органах влади почав із посади головного спеціаліста в управлінні у справах сім’ї, молоді та спорту Голосіївської районної у м. Києві державної адміністрації.

З 2011 по 2015 роках працював в Обухівському міськрайонному управлінні юстиції, Головному територіальному управлінні юстиції у Київській області та Головному територіальному управлінні юстиції в Одеській області.

У листопаді 2015 року – призначений на посаду першого заступника начальника Одеської митниці ДФС.

Наступного року Кривонос виграв конкурс на посаду директора Одеського територіального управління НАБУ. Від посади відмовився та повернувся працювати на митницю, де теж займався ліквідацією корупційних схем.

Деякий час займався адвокатською діяльністю.

З липня 2020 року по травень 2021 року був головою громадської організації «Офіс простих рішень та результатів», розробляв концепції реформ та законопроєкти в межах роботи Національної раді реформ при Президентові України.

З 2021 року обіймає посаду Голови Державної інспекції архітектури та містобудування України (ДІАМ), створеної після ліквідації Державної архітектурно-будівельної інспекції.

Підписав Меморандум про співпрацю та обмін інформацією з Міністерством розвитку громад та територій і НАБУ. У межах цього Меморандуму НАБУ здійснювало перевірки кандидатів на посади в ДІАМ.

У 2022-2023 роках є кандидатом на посаду директора Національного антикорупційного бюро України.

6 березня 2023 року на позачерговому засіданні Кабінет міністрів України одноголосно ухвалив рішення про призначення Семена Кривоноса на посаду директора Антикорупційного бюро України (НАБУ).

Оперативне досьє

У квітні 2016 року Кривонос виграв конкурс на посаду очільника Одеського територіального управління НАБУ. Однак за два місяці, у червні, в НАБУ оголосили про новий конкурс на посаду директора Одеського теруправління. Тоді журналісти "Слідство.Інфо" оприлюднили розслідування щодо Кривоноса: при зарплаті держслужбовців йому з дружиною вдалось купити кілька земельних ділянок та приватний будинок, а також, згідно з розслідуванням, він приховав квартиру у Києві. Журналісти оцінили її у три мільйони гривень.

Згідно з поданою декларацією, Семен з дружиною Галиною володіють або мають право безоплатного користування 17-ма земельними ділянками. Останню Кривонос отримав у право на користування у вересні 2022 року.

Також у період з 2017 по 2018 роки Кривонос був членом політичної партії "Рух нових сил Михайла Саакашвілі".

Всього через кілька місяців після запуску ДІАМ представник одного зі столичних забудовників намагався дати Кривоносу хабар на суму 120 тисяч доларів за сприяння в отриманні дозвільних документів. Кривонос одразу звернувся із заявою до НАБУ, після чого чоловіка затримали у процесі спроби передачі хабаря. Таким чином голова новоствореної Державної інспекції архітектури та містобудування України став викривачем корупції. Це стало екстраординарним випадком для цілої сфери.

Джерела