Косинський, Роман Валерійович

Материал из ДОСЬЕ
Перейти к навигации Перейти к поиску
Флаг RU.png


Косинський Роман Валерійович
Косинський Роман.jpg
Голова Ради правління ТВ ВГО АППУ (з 21.05.2020). Український державний і громадський діяч.

Косинський Роман Валерійович, Голова Ради правління ТВ ВГО АППУ (з 21.05.2020)

Перший заступник Голови правління - т.в.о. Голови правління АТ «ДАК Автомобільні дороги України» (з 26.07.2017 — до 17.12.2019). Голова Ради правління ТВ Всеукраїнської громадської організації «Асоціація платників податків України» в Київській області - з 21 травня 2020 року[1].

Життєпис

Роман Косинський народився 26 жовтня 1978 року у м. Комсомольськ (нині м. Горішні Плавні, Полтавська області).

Освіта

Має дипломи про вищу освіту:

 • 2000 рік - Харківський національний університет внутрішніх справ, спеціальність «Облік та аудит», кваліфікація – економіст.
 • 2000 рік - Харківський національний університет внутрішніх справ, спеціальність – «Правознавство», кваліфікація – юрист (заочна форма навчання).

Наукова діяльність

Кандидат наук із державного управління спеціальності «Механізми державного управління» (паспорт спеціальності 25.00.02), Національна академія державного управління при Президентові України, тема дисертації «Фінансовий контроль у системі державного управління господарським процесами».

Автор низки (14) публікацій, серед яких:

 • Контрольно-наглядова діяльність у сфері державного управління //Науковий вісник академії муніципального управління (Серія «Управління» вип.1(7): Державне управління та місцеве самоврядування).
 • Місце державного фінансового контролю в системі державного управління /Р. Косинський // Вісник Національної академії державного управління при Президентові України. – 2009 № 3. – С. 126-134.[2]
 • Правові засади та контрольні повноваження органів виконавчої влади //Науковий вісник академії муніципального управління (Серія «Управління» вип.3(9): Державне управління та місцеве самоврядування).
 • Реорганізація системи державного фінансового контролю в контексті адміністративної реформи в Україні / Л. Пісьмаченко, Р. Косинський // Вісник Національної академії державного управління при Президентові України. - 2011. - Вип. 1. - С. 285-294.[3]

Трудова та професійна діяльність

2000 – 2003 рр. - робота у МВС, оперуповноважений Державної служби боротьби з економічними злочинами (відділення по боротьбі зі злочинністю в процесі приватизації та на фондовому ринку).

2003 - 2005 працював у Податковій міліції - оперуповноважений, старший оперуповноважений в оперативних підрозділах боротьби з фіктивними суб’єктами підприємницької діяльності, викриття злочинів в базових галузях економіки.

2005 - 2008 заступник начальника відділу ДСБЕЗ в Дарницькому районі м. Києва.

Здійснював оперативний супровід розслідувань резонансних кримінальних справ економічного спрямування.

У 2008 році починає свій шлях як держслужбовець (дата прийняття присяги державного службовця - 6 травня 2008 року).

2008 – 2012 рр. - Державна податкова служба, начальник відділу контролю за розрахунковими операціями; начальник відділу контролю за суб’єктами господарювання, що здійснюють розрахунки у готівковій формі управління податкового контролю юридичних осіб - ДПС у Голосіївському районі, м. Київ.

На початку 2012 року стає начальником управління оподаткування фізичних осіб ДПІ у Голосіївському районі м. Києва ДПС, а влітку того ж року - начальником управління доходів і зборів з фізичних осіб ДПІ у Голосіївському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві.

2013 – 2014 заступник начальника ДПІ у Дарницькому та Голосіївськиому районах Головного управління Міндоходів у м. Києві. Займався запуском роботи перших сервісних центрів платників податків.

2014 – 2015 Апарат Верховної ради України, помічник-консультант народного депутата України. Брав участь у розробці законопроєктів із посилення відповідальності за виробництво та реалізацію неякісних товарів і послуг оборонного призначення, регулювання питань національної безпеки та оборони, з проблемних питань дорожньої галузі. Секретар депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв'язків з Республікою Чилі [4].

2015 – 2016 радник голови Луганської обласної державної адміністрації (військово-цивільної адміністрації), м. Сєвєродонецьк. Бізнес-омбудсмен [5] Луганщини або радник з питань захисту інтересів бізнесу та протидії корупції [6]. На цій посаді сприяв створенню Агентства регіонального розвитку [7] та розробці програми фінансування та підтримки малого та середнього бізнесу [8].

2016 – 2017 - заступник голови Луганської обласної державної адміністрації (ВЦА, військово-цивільної адміністрації), м. Сєвєродонецьк [9].

Виступ Романа Косинського щодо проекту "Змінимо країну разом! Децентралізація: нові можливості"

Одним із досягнень у роботі в Луганській ОДА (ВЦА) були активізація децентралізації [10] (міжрегіональний проєкт за сприяння швейцарського фонду Despro [11] «Змінимо країну разом!»), створення перших об’єднаних територіальних громад в Луганській області, розробка стратегічного планування будівництва доріг в Луганській області («Дорога життя»), створення інструментів державної підтримки розвитку місцевого самоуправління та проукраїнських громадських організацій, підтримки суспільно корисних ініціатив [12]. У складі групи з розмінування у якості представника ВЦА здійснював обстеження території Луганської області.

У 2017 році був виконавчим директором ТВ ВГО «Асоціація платників податків України» в Київській області та радником голови Укравтодору на громадських засадах. 26.07.2017 — до 09.12.2019 - АТ «ДАК Автомобільні дороги України», перший заступник Голови правління - т.в.о. Голови правління. Запровадив використання системи тендерних закупівель Prozorro [13]. Облік підприємств компанії переведено на міжнародні стандарти фінансової звітності. Звільнився наприкінці 2019 року.

З 21 травня 2020 року - голова Ради правління ТВ Всеукраїнської громадської організації «Асоціація платників податків України» в Київській області[1].

Громадська діяльність

Член Асоціації правників України. Член громадської ради при ДПС в Київській області , член координаційної ради з питань розвитку підприємництва при ОДА в Київській області 2014-2015 - член Координаційної ради з питань розвитку підприємництва при Голосіївській районній в місті Києві державній адміністрації. Займався розробкою, удосконаленням систем державного та громадського контролю, медіації на регіональному рівні.

2014-2015 - волонтер і громадський активіст (благодійний фонд «Народжені в сорочках», проєкт «Синергія добра»). Надавав допомогу 28 бригаді ЗСУ, 9 полку спецпризначення вч 3029 (м.Запоріжжя). Створив гарячу лінію допомоги сім’ям бійців АТО в Голосіївському районі м.Києва, в рамках якої надавалися консультації, відправлялися на відпочинок діти учасників АТО та загиблих бійців в АТО [14], надавалася допомога за заявками учасників АТО.

Спільно з ГО «Юридична сотня майдану» здійснювалася безоплатна юридична допомога родинам учасників АТО. Участь в проведенні щорічного благодійного фестивалю «Буковинська мрія» [15] та благодійному фонді «Я майбутнє України».

Особисте життя

Косинские.jpg

Одружений, виховує трьох дітей.

Нагороди

 • Відзнака МВС за сумлінну службу.
 • Грамота СБУ.
 • Відзнаки РДА в Дарницькому районі м.Києва, КМДА за високі професійні досягнення
 • Подяки від громадських організацій за активне ведення благодійної, волонтерської діяльності.

Источники

 1. 1,0 1,1 Обрано нового Голову Ради ТВ ВГО АППУ в Київській області он-лайн в форматі відеоконференції
 2. Місце державного фінансового контролю в системі державного управління / Вісник Національної академії державного управління
 3. Реорганізація системи державного фінансового контролю в контексті адміністративної реформи в Україні / Вісник Національної академії державного управління
 4. Про затвердження складу депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських звязків з Республікою Чилі. Склад колегіального органу від 15.06.2015 №820
 5. Управление внутреннего аудита и бизнес-омбудсмен появились в Луганской области
 6. Адвокат для бизнеса
 7. На Луганщині розробили програму фінансування на підтримку малого та середнього бізнесу. На два роки передбачено 40 мільйонів гривень – радник голови Луганської військово-цивільної адміністрації
 8. В Луганской области разработали программу финансирования на поддержку малого и среднего бизнеса. На два года предусмотрено 40 миллионов гривен – советник председателя Луганской военно-гражданской администрации
 9. ЛУГАНСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
 10. На Луганщині обговорять перші результати децентралізації
 11. Луганські активісти переймали досвід Тернопільщини щодо об’єднання громад (+відео +фото)
 12. КОНКУРС ПРОЕКТІВ МІСЦЕВОГО РОЗВИТКУ: ПОРАДИ АВТОРАМ
 13. Облавтодори почали роботу в системі Prozorro
 14. У столиці проведено благодійну акцію на підтримку дітей із сімей учасників АТО
 15. Facebook