Кирило Буданов

Материал из ДОСЬЕ
Перейти к навигации Перейти к поиску
Буданов Кирило Олексійович
Буданов Кирило.jpg
Начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України

Біографія

Кирило Буданов народився 4 січня 1986 року в Києві. У 2007 році закінчив Одеський інститут Сухопутних військ. Після цього служив у спецпідрозділі Головного управління розвідки Міністерства оборони України, де обіймав різні посади.

З весни 2014 року брав участь у бойових діях на Донбасі. Має кілька поранень, одне з яких тяжке.

З 2018 року перебував на спеціальній роботі, а з 2020-го обіймав посаду заступника директора департаменту Служби зовнішньої розвідки України.

5 серпня 2020 року Президент Володимир Зеленський своїм указом призначив полковника Кирила Буданова начальником Головного управління розвідки Міністерства оборони України. 24 серпня 2021-го глава держави своїм указом присвоїв йому військове звання бригадного генерала, а 3 квітня 2022-го - генерал-майора.

25 липня 2022 року призначений керівником Комітету з питань розвідки при президенті України.

Сім'я

Дружина, Маріанна Буданова. Вони познайомилися незадовго до початку подій на Майдані у 2014 році.

Маріанна також народилася у Києві. За освітою психолог, здобула ступінь магістра. Маріанна балотувалася в депутати від партії Віталія Кличка «Удар». Нині вона є радницею Віталія Кличка з питань виявлення та запобігання корупції у сфері молодіжної політики та спорту. З 2015 до 2017 року займалася волонтерською діяльністю в Головному військовому шпиталі, що на Госпітальній у Києві.

Оперативне досьє

Aquote1.png

Буданов упевнений, що розв'язана Путіним війна обернеться катастрофою для Росії. За його прогнозом військові дії закінчаться наступного (2023-го)року виходом на державні кордони України

Aquote2.png

У Києві 4 квітня 2019 року російський диверсант із паспортом громадянина Киргизстану, на ім'я Олексій Ломако заклав вибуховий пристрій в авто Буданова. Втім, міна передчасно здетонувала. Виконавцю замаху вибухом відірвало кисть. Диверсанта та всіх його поплічників затримали.

За словами журналіста Юрія Бутусова, це була спроба помсти за вдалий рейд українських розвідників в окупований Крим у серпні 2016 року. Під час того рейду разом з Будановим був Максим Шаповал. Його росіяни вбили в Києві у 2017 році, заклавши бомбу під автомобіль.

Замахи та поранення

Очільник Головного управління розвідки Кирило Буданов в травні 2023 року вперше розповів про серйозне поранення на Донбасі. Як розповів головний український розвідник журналістам NV, всього у нього було три поранення, отримані під час спецоперації на Донбасі. Одне з них було важким - уламок міни потрапив під серце.

Aquote1.png Його не можна вийняти з тіла, небезпечно. У мене була пробита спина, шия. Виходив через лінію фронту своїм ходом, на адреналіні, десь 5 км, а потім упав знесилений. Поранення важке, але у принципі жити можна", - розповів Буданов, не уточнивши, коли саме отримав це пораненн Aquote2.png

Через страх і ненависть до Буданова московити вже більше десятка разів організовували замахи на його життя. Наприклад, у 2019 році під його особистий автомобіль російський кілер заклав вибухівку, яка, на щастя, здетонувала передчасно. Згодом WP повідомляв, що на Буданова скоїли не менше 10 замахів за майже сім років. Спроби вбити його почалися з серпня 2016 року, коли в тимчасово окупованому Криму був ліквідований підполковник ФСБ.

Звання, нагороди

  • Генерал-майор
  • повний кавалер ордена «За мужність»
  • має нагороди "Хрест бойових заслуг", "Учасник АТО", "За військову звитягу", "Захиснику Вітчизни" та ін.