Віктор Павлущик

Материал из ДОСЬЕ
Перейти к навигации Перейти к поиску
Павлущик Віктор Володимирович
Pavluschik Viktor.jpg
Голова НАЗК України (з 02.24)

Біографія

Віктор Павлущик народиася в Вінниці. Закінчив місцевий ліцей №7 у 2003 році. Має дві вищих освіти: юридичну (отримав у Національній академії Служби безпеки України (2008) та економічну (вивчився на економіста-міжнародника в КНУ імені Тараса Шевченка (2014).

Свою кар'єру розпочав у СБУ з оперуповноваженого. У відомство прийшов одразу після випуску з академії в 2008 році. Служив на різних оперативних посадах аж до 2015 року, отримав військове звання майор.

З 2015 року працював на різних посадах НАБУ. Перші два роки у відомстві він обіймав посаду старшого детектива та заступника керівника відділу детективів. З листопада 2017 року Павлущик працював у НАБУ на посаді старшого детектива – керівника відділу детективів Національного антикорупційного бюро України. Має спеціальне звання підполковник НАБУ.

У 2023 році Павлущик боровся за крісло директора НАБУ, однак тоді він зміг пройти лиш до етапу співбесід. Однак свою участь у тому конкурсі вважає доказом своїх професійних знань і доброчесності. Того ж року намагався стати також і членом Вищої ради правосуддя. Кандидатів, серед яких був і Павлущик, направили на розгляд Етичної ради, втім, станом на кінець лютого 2024 року співбесіди із кандидатами ще не проходили.

25 лютого 2024 року конкурсна комісія з відбору на посаду Голови НАЗК визначила Віктора Павлущика переможцем конкурсу, який згідно з обґрунтованим рішенням комісії має найкращі професійний досвід, знання і якості для виконання службових обов’язків Голови НАЗК, а також відповідає критеріям компетентності та доброчесності. Всього у конкурсі, який тривав з 13 листопада 2023 року, взяв участь 51 кандидат.

27 лютого 2024 року Віктора Павлущика призначили головою НАЗК.

Родина

Розлучений. Колишня дружина працює в СБУ. Мають двох синів 2012 та 2018 років народження. Діти зараз проживають у Румунії в межах програми тимчасового захисту. Наразі Віктор живе разом із цивільною дружиною Тетяною Водопʼяновою, яка до січня 2023 року була його колегою – старшим детективом НАБУ, а зараз працює в Представництві Всесвітньої продовольчої програми ООН.

Брат Віктор також до 2018 року працював у НАБУ, а потім перейшов у приватний сектор.

Оперативне досьє

В офіційній автобіографії Павлущик вказував, що протягом березня-квітня 2022 року перебував у складі Зведеного оперативно-бойового загону НАБУ та "брав участь у заходах щодо протистояння збройній агресії російських окупаційних військ на території Києва та Київської області", за що був нагороджений Почесною грамотою Національного антикорупційного бюро України.

Декларація

У своїй декларації Павлущик вказав, що проживає у будинку на 70 ка.м. у селі Святопетрівське неподалік Києва. Це житло належить Тетяні Водоп’яновій, вона також володіє часткою квартири в Запоріжжі.

Сини чиновника володіють разом із матір'ю та екс-дружиною Павлущика квартирою в Києві на майже 60 "квадратів". Сам Віктор вказав у декларації ще одну квартиру у столиці, яка йому офіційно не належить, але він там прописаний.

Має у власності Toyota Camry (2016 року), а його цивільна дружина – Citroen Grand C4 Picasso (2010 року) та Nissan Leaf (2019 року), які вона придбала під час повномасштабної війни. Також жінка володіє КАМАЗом 5410 (1991 року випуску).

Віктор Павлущик на своїй колишній роботі в НАБУ за 2023 рік та початок 2024-го отримав 1,7 млн грн зарплатні, тобто в межах 130 тис. грн на місяць. Цивільна дружина на роботі в ООН за 2023 рік заробила понад 1,1 млн грн, а в 2022-му в НАБУ отримала 1,2 млн грн зарплати, тобто близько 100 тис. грн на місяць.

Зберігає готівкою чиновник 8,5 тис. доларів, а Тетяна Водоп’янова – 7,4 тис. доларів і 82 тис. грн на рахунках у банках, а також 3 тис. доларів готівкою.