Бобровська Соломія

Материал из ДОСЬЕ
Перейти к навигации Перейти к поиску

Бобровська Соломія - народний депутат, громадська діячка

Бобровська Соломія Анатоліївна
Бобровская Соломия.png
Народний депутат Верховної Ради України IX скликання.

Біографія

Соломія Бобровська народилася 20 грудня 1989 року в Рівному. З 2005 по 2007 - учениця Регіонального інформаційно-комп'ютерного центру Рівненської обладміністрації. З 2007 по 2012 - студентка філософського факультету Львівського національного університету ім. Франко, магістратура філософії. Випускниця Інституту громадського лідерства. Заочно навчається в аспірантурі Львівського університету ім. Франко.

У 2010 році в рамках канадсько-української парламентської програми пройшла стажування в Канадському парламенті в офісі депутата Ліберальної партії Ендрю Каніа.

Стажувалася в Жіночій раді державної адміністрації штату Массачусетс (Бостон, США).

У 2014 році Соломія займає посаду радника (помічника) віце-прем'єра України з Гуманітарних питань Олександра Сича.

З січня по червень 2015 року координувала проекти громадської організації «Центр громадянських свобод» в Києві.

У 2015 році нагороджена медаллю УПЦ КП «За жертовність і любов до України».

З жовтня 2015 по квітень 2016 року Соломія була радником голови Одеської державної адміністрації Михайла Саакашвілі.

З квітня 2016 по січень 2017 року обіймала посаду заступника голови Одеської державної адміністрації.

З 9 жовтня 2016 по 12 січня 2017 року Бобровська виконувала обов'язки голови Одеської обладміністрації.

21 липня 2019 року Соломія Бобровська обрана до Верховної Ради України 9 скликання за списком партії "Голос", №9 в списку.

Сім'я

Батько, Анатолій Бобровський, професор Рівненського гуманітарного університету, депутат місцевої ради 6 скликання від фракції ВО «Свобода».

Скандали, курйози

Соломія Бобровська потрапила в непривабливу ситуацію, розмістивши у себе на сторінці Facebook фейкове фото з мокрицею в тарілці з борщем, який нібито подали на стіл курсантам Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба. [1]

З опублікованого на сторінці Соломії Бобровської відео видно, що воно взято зі «сторіз» інстаграм-сторінки alex_tymanov_group відомої української волонтерської спільноти під назвою «Алекс Туманов груп». За інформацією депутатки, відео надали курсанти Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба.

Довідка: Джерела з наукового середовища зоологів стверджують, що знята істота - дійсно ракоподібна, рак, з харчовими якостями, як і у креветок. Більш того, на відео видно, що ця істота не варилася в казані разом з борщем, оскільки ракоподібні, потрапивши в температуру 100° C, отримують червоне забарвлення, такі властивості тканин їх тіла. У кадрі ж створіння зовсім не червоне, а зелено-коричневе, тобто не варене. Отже, в казані воно не було. Тобто в тарілку харківських курсантів ця істота потрапила не з першою стравою, адже згідно з пунктом 9 Наказу МО України №140 «Про затвердження Порядку застосування Каталогу продуктів харчування», температура готової їжі до початку її прийому особовим складом повинна бути: для перших страв - Не нижче 75° C, а в казані взагалі був окріп - 100° C і рак б почервонів. [2]

Керівництво навчального закладу провело власне розслідування, намагаючись встановити, як могло подібне статися в їх їдальні і виявило цікавий факт. За інформацією в.о. начальника університету полковника Андрія Бережного, відео з'явилося в інтернеті по обіду 22 квітня 2021 року на одному з російських інтернет-ресурсів. Тоді ж у військовому вузі негайно перевірили їдальню, але подібних істот не виявили.

Встановлено, що відео з ракоподібним виставив 22 квітня на каналі YOUTUBE антиукраїнської блогер Олег Т, його підхопило наступного дня російське видання Україна.ру. На відео помітно логотип телеграм-каналу НШ (начштабу), який активно поширює інформацію про негативні процеси в Збройних Силах України. [3]

Після скандалу, який прогримів в мережі, 6 травня Соломія Бобровська у себе на сторінці незграбно виправдалася в поширенні дезінформації - виявляється, що морський тарган потрапив в борщ з кількою. Не погодившись при цьому, що відео поширили проросійські видання. На даний час скандальне відео на каналі антиукраїнського блогера Олег Т видалено.

Звання, досягнення, нагороди

Секретар Комітету Верховної Ради України IX скликання з питань зовнішньої політики і міжпарламентського співробітництва. Член Постійної делегації в Парламентській асамблеї НАТО.

У 2002 році Соломія Бобровська стала членом національної скаутської організації України «Пласт», в рамках якого створила жіноче об'єднання на всеукраїнському рівні, а з 2009 року увійшла в ВМГО «Фундація регіональних ініціатив".

З січня по червень 2015 року координувала проекти громадської організації «Центр громадянських свобод» в Києві.

У 2015 році нагороджена медаллю УПЦ КП «За жертовність і любов до України».

Активістка громадського руху «Чесно. Фільтруй Раду!» Соломія Бобровська є співзасновником громадських ініціатив євромайдан SOS і Допомога ДПСУ.

Очолює ГО «Українська Основа», одним із напрямків якої є проект Студії жіночого політичного взаємодії для жінок південної та східної України.

Посилання