Андрій Волков

Материал из ДОСЬЕ
Перейти к навигации Перейти к поиску
Флаг RU.png
Волков Андрій Вікторович
Андрей Волков.png
Банкір, фінансист.

Андрій Волков – фінансист, експерт по роботі з проблемними активами

У 2009 році Андрій Волков заснував фінансову компанію «Інвестохіллс Веста». Компанія позиціонує себе як фінансовий бутік. Ключова спеціалізація бізнесу - робота з проблемними активами. Станом на 2020 рік, компанія Андрія Волкова і партнерів «Інвестохіллс Веста» є найбільшим оператором українського ринку проблемних кредитів. Волков пишається тим, що йому вдалося зібрати команду справжніх експертів у сферах юриспруденції, економіки та фінансів. За останніми даними, портфель активів компанії складає більше 65 млрд грн, а штат - 400 осіб.

Біографія

Андрій Волков[1] народився 27 лютого 1976 року в Одесі (Україна). Там ж отримав середню (закінчив школу №24) та вищу освіту. У 1998 році зі ступенем магістра завершив навчання в Одеському державному економічному університеті за спеціальністю «Міжнародна економіка». Ще до отримання диплома - в 1997 році - почав працювати в цій сфері, співпрацюючи з аудиторськими компаніями. Крім системного освіти, продовжував підвищувати свою кваліфікацію і далі. У 2002 році Волков Андрій, за підсумками проходження програми міжнародної асоціації ризик-менеджерів (GARP - Global Association of Risk Professionals), отримав сертифікат фахівця з управління фінризиків (FRM). У 2003 році отримав можливість працювати з депозитами, що підтверджено сертифікатом.

Сім'я

Андрій Волков одружений, виховує двох дітей.

Бізнес-досьє

Андрій Волков[2] почав займатися професійною діяльністю ще під час написання магістерської роботи. Причому першим місцем його роботи стала велика міжнародна аудиторська компанія PricewaterhouseCoopers (входить до «Великої четвірки» аудиторів). Там на посаді консультанта з банківського менеджменту Волков пропрацював з 1997 по 1999 рік. Одним з важливих завдань Андрія Волкова був Проект Національного банку України по впровадженню міжнародних стандартів бухгалтерського обліку в банківській системі України.

У 2000 році Андрій Волков зайняв посаду старшого консультанта в компанії ING IGA (частина групи компаній нідерландського банку ING). Наступного року Волков встиг попрацювати в Ощадбанку, де у центрі його діяльності була реструктуризація банку. Працював заступником керівника проекту та займався управлінням ризиків, фінансами, зміною операційних процедур.

Тоді ж у 2001 році Андрій Волков почав свою кар'єру в «Альфа-банку Україна» з посади керівника відділу з управління ризиками. Менш ніж за два роки (в лютому 2003) увійшов до Правління банку, а до жовтня того ж 2003 року Андрій Волков був призначений на посаду заступника голови Правління. Ще через три роки став головою правління ЗАТ «Альфа-банк Україна». Андрій Волков пропрацював на цій посаді з 2006 по 2009 рік, об'єднуючи її з посадою голови ради директорів компанії «Альфа Страхування».

У 2009 році Андрій Волков заснував фінансову компанію «Інвестохіллс Веста».

Оперативна інформація по ФК «Інвестохіллс Веста»

«Інвестохіллс Веста» позиціонує себе як фінансовий бутік. Ключова спеціалізація бізнесу - робота з проблемними активами. Станом на 2020 рік, компанія Андрія Волкова і партнерів «Інвестохіллс Веста» є найбільшим оператором українського ринку проблемних кредитів. Волков пишається тим, що йому вдалося зібрати команду справжніх експертів у сферах юриспруденції, економіки та фінансів. За останніми даними, портфель активів компанії складає більше 65 млрд грн, а штат - 400 осіб.

Серед великих угод, в яких засвітилася ФК «Інвестохіллс Веста» Андрія Волкова - придбання портфеля проблемних іпотек «Укрсиббанку» в 2009 році. За інформацією, що фігурувала в ЗМІ, загальна вартість придбаних активів становила близько 650 мільйонів доларів, що на той момент було рекордною цифрою для аналогічних угод в Україні.

Починаючи з 2018 року Андрій Волков зосереджуються в тому числі на придбання проблемних кредитів у Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Так, в 2018 році «Інвестохіллс Веста» придбала таких кредитів у ФГВФО на суму понад 4 млрд. гривень, а вже в 2019 році викупила більше половини всіх пропозицій по проблемної заборгованості. Серед придбаних активів - проблемні кредити банків «Фінанси і кредит» та «Дельта Банку».

Інформація про фонд «Інвестохіллс ХЕЛІАНТУС»

Створення фонду «Інвестохіллс ХЕЛІАНТУС» було ініційовано Андрієм Волковим і його компанією «Інвестохіллс Веста». Організація була зареєстрована в 2020 році з обсягом капіталу $ 100 млн. Завдання «Інвестохіллс ХЕЛІАНТУС» - залучення коштів фондів з ЄС і США на український ринок проблемних боргів.

Наприкінці літа 2020 року в інтересах фонду «Інвестохіллс ХЕЛІАНТУС» компанія Андрія Волкова «Інвестохіллс Веста» придбала на торгах ФГВФО проблемні активи «ВТБ», «Родовід», «Фінансова ініціатива» на загальну суму 1,314 млрд. гривень.

Посилання