Залужний, Валерій Федорович

Материал из ДОСЬЕ
Версия от 22:29, 8 февраля 2024; Colonel (обсуждение | вклад)
(разн.) ← Предыдущая | Текущая версия (разн.) | Следующая → (разн.)
Перейти к навигации Перейти к поиску


Залужний Валерій Федорович
Zaluzniy Valeriy.jpg
Головнокомандувач Збройних Сил України (27.06.2021 - 8.02.2024)

Біографія

Залужний Валерій народився 8 липня 1973 року в Новоград-Волинському, що на Житомирщині.

1989 року закінчив міську школу № 9, вступив до Новоград-Волинського машинобудівного технікуму, який закінчив 1993 року з відзнакою.

Згодом вступив на загальновійськовий факультет Одеського інституту Сухопутних військ. У 1997 році з відзнакою завершив навчання в інституті, після чого пройшов усі щаблі військової служби: командир взводу, командир навчального взводу, командир бойового взводу, командир навчальної роти, командир роти курсантів, командир батальйону.

У 2005 році вступив до Національної академії оборони України, у 2007 році закінчив навчання із золотою медаллю, призначений на посаду начальника штабу-першого заступника командира 24-ї окремої механізованої бригади в м. Яворові Львівської області. На цій посаді успішно проходив службу впродовж двох із половиною років.

Рішенням начальника Генерального штабу Збройних Сил України, 13 жовтня 2009 року був призначений командиром 51-ї окремої механізованої бригади. Командував нею до 2012 року.

2014 року закінчив Національний університет оборони України імені Івана Черняховського. Як найкращий випускник оперативно-стратегічного рівня підготовки нагороджений перехідним мечем королеви Великої Британії.

В середині липня 2014 року був призначений заступником командира сектора «С», який формувався на Донеччині. Відтоді керував майже всіма угрупованнями, які там створювали.

На 2017 рік ― начальник штабу—перший заступник командувача військ Оперативного командування «Захід».

23 серпня 2017 року отримав нове звання генерал-майора.

Станом на 2018 рік ― начальник Об'єднаного оперативного штабу ЗС України—перший заступник командувача Об'єднаних сил.

9 грудня 2019 року був призначений командувачем Оперативного командування «Північ».

У грудні 2020 року — закінчив магістеріум Острозької академії за спеціальністю «Міжнародні відносини».

27 липня 2021 року Президент України Володимир Зеленський призначив Валерія Залужного Головнокомандувачем Збройних Сил України. Він змінив на цій посаді Руслана Хомчака. Наступного дня був введений до складу Ради національної безпеки і оборони України.

8 лютого 2924 року Президент України звільнив Валерія Залужного з посади Головнокомандувача Збройних Сил України. Раніше Залужний заявив, що у разі своєї відставки збирається зайнятися здоров'ям, а також, можливо, розпочати викладацьку діяльність. У грудні 2023 року колишній головнокомандувач ЗСУ захистив дисертацію з права та здобув науковий ступінь доктора філософії.

Сім'я

Валерій Залужний одружений — його дружину звуть Олена. На сайті ЗСУ вказано, що він має двох дочок. В інтерв'ю розповідав, що старша з них військова і служить у Київському гарнізоні. А молодша навчається в Одесі і планує стати лікарем. У соціальних мережах він рідко публікує інформацію та фото свого приватного життя.

Оперативне досьє

23 травня Валерій Залужний увійшов по списку 100 найвпливовіших людей 2022-го за версією журналу Time.

Залужного називають одним з найвідкритіших генералів, який розуміє проблеми солдатів і молодших офіцерів.

Валерій Залужеий дозволив військовим на фронті відкривати вогонь у відповідь по окупантах без узгодження з вищим керівництвом.

На честь генерала в Україні перейменували декілька вулиць.

  • 28 травня 2022 року в місті Покров Дніпропетровської області вулицю Горького перейменували на вулицю Валерія Залужного.
  • 9 червня 2022 року в селищі Стара Синява перейменували вулицю Георгія Жукова.
  • В травні 2022 року музикант Oisho BTZ випустив пісню "Залужний мутить двіж".

Звання, нагороди

  • Генерал-майор (23 серпня 2017)
  • Генерал-лейтенант (24 серпня 2021)
  • Генерал (4 березня 2022)

Головнокомандувач має Хрест бойових заслуг та орден Богдана Хмельницького.